Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Hatim programları Rehber’in katılımıyla başladı

Vahy ayı mübarek ramazan’a girilmesiyle birlikte İslami İran’ın dört bir yanında, Kur’an-ı kerim bülbülleri kendini daha bir göstermeye başladı. Ülke genelinde özellikle cami, mescid ve hüseyniye gibi dini mekanlarda, seçkin Kur’an-ı Kerim karilerinin öncülüğünde “hatim programları” yapılmaya başlandı. Başkent Tahran’da da İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî’nin katılımıyla önde gelen Kur’an-ı Kerim karileri ve hafızlardan kalabalık bir katılımla “Nur ziyafeti, Kur’an-ı kerim ve insan” konulu hatim programları başladı.
3 saat süren ve mübarek ramazan ayınca devam edecek programa katılan İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî “Allah’ın vahyi, kelamı için toplantılar düzenlenmesinin zaruret olduğunu” hatırlatarak, ” Kur’an-ı Kerime kalbi bağlılığı olan bizim halkımız arasında, Kur’an-ı Kerim’in ilahi ayetlerinden feyizlenecek, bunları dinleyecek toplantılar yapılarak, gönüllerin Kur’an-ı Kerimle şenlenmesi gerektiğini” söyledi.
İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî, gençlere, Kur’an-ı Kerimin ayetlerini anlayarak kavramaları tavsiyesinde bulunurken, ” eğitim, öğretimde de, Kur’an-ı Kerim, çocuk yaşta eğitilmeye başlanmalı, ayetler sürekli olarak doğrudan bir tablo gibi kendini göstermeli” dedi.
Kur’an-ı kerim ziyafetinin ardından, İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî’nin imametinde kılınan akşam namazından sonra, İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî tarafından iftar verildi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.