FotoğraflarHaberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Hava Kuvvetleri,Rehber’in huzuruna çıktı – Foto

İslam inkılabı rehberi İslam ümmetindeki değişim ile dünyadaki önemli denklemlerde değişimi islam inkılabının zaferinden doğan değişimler olarak niteledi. İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyid Ali Hamenei bugün Tahran’da hava kuvvetleri komutanları ve çalışanlarını kabulünde İslam inkılabının zaferinden doğan önemli değişimleri sayarak islam inkılabının İran milletini “sağlam irade” “güç” sahibi ve başka toplumları etkileyebilecek bir millete dönüştürdüğünü söyledi.

İslam inkılabı rehberi islam nizamı düşmanlarının İran’ın önemli bölge meselelerindeki belirleyici rolünü kabul etmelerine değinerek bazı büyük güçlerin hala İran’daki bu büyük değişimi kabul etmek istemediği ancak artık bu millete sulta sağlamanın mümkün olmadığını bildirdi. Ayetullah Seyyid Ali Hamenei sultacıların yıllarca İran milletine dayattıkları yaptırımlara değinerek İranlı ilim adamlarının Ümit uydusunu uzaya gönderme girişimi ile Uranyumu zenginleştirme teknolojisine ulaşılmasını bu yaptırımların sonuçları olarak niteledi.

İslam inkılabı rehberi ayrıca bölge ve dünyada islam inkılabı düşüncesinin yayılmasını inkılabın getirisi olan diğer bir değişim olarak değerlendirerek Siyonist rejim ordusunun yenilgisyle sonuçlanan Gazze saldırısı ile 33 günlük Lübnan saldırısını İslam inkılabı düşüncesinin geliştiğinin belirtisi olduğunu söyledi. Ayetullah Seyyid Ali Hamenei ayrıca İran islam inkılabının usulleri koruyup sultacı güçlere teslim olmamakla sürekli doğru yolda ileriye adımlar attığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.