HaberlerİranOrtadoğu

Hava Savunma Tatbikatı’nın detayları açıklandı

Hatem-ül Enbiya Hava Savunma Karargahı Komutanı, İran İslam Cumhuriyeti Ordusu ve Devrim Muhafızları’nın ortak hava savunma tatbikatı önümüzdeki haftada düzenleneceğini ilan etti.

Cumartesi sabahı düzenlediği basın toplantısında söz konusu tatbikat hakkında bilgi veren Hatem-ül Enbiya Karargahı Komutanı Tuğgeneral Ahmed Migani, bu tatbikatın İran’ın batı bölgesinde ve beş gün süreyle yapılacağının bilgisini verdi.

Tuğgeneral Migani, düşman uçaklarının “sanal” saldırısını önlemeye amaçlayan söz konusu “Savunma Tatbikatı”, sarı renkli olan sanal düşmanın saldırısı söz konusu olacağı gibi, ona karşın mavi renkli ülke savunma yapacaktır.

Migani, muhtelif savaş uçakları ve hava araçlarının katılımıyla “uçak savar bataryaları”nın kullanılması söz konusu olacağını ifade etti.

Hatem-ül Enbiya Karargahı Komutanı, casus uçakları, keşif uçakları, fotoğraf ve filmi çekmek için kullanılan pilotsuz uçakların da kullanılacağı bu tatbikatta, düşman uçaklarını gözetleme, kontrol etme, radar sistemleri, elektronik ve elektronik karşıtı sistemleri gibi İran İslam Cumhuriyeti”nin “Hava Savunma” gücü sergilenecektir.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (8) içerik yüklenmiştir.