AvrupaFilistinHaberlerOrtadoğu

Hayat Damarları-3 kafilesi Aralık’ta Gazze’de olacak

Eski İngiliz parlamenter George Galloway başkanlığındaki Hayat Damarları-3 kafilesinin Aralık ayının ortalarında Gazze’ye ulaşması bekleniyor.

Hayat Damarları-3 kafilesi, üç yıldan bu yana gerçekleştirilen uluslararası yardım kafileleri çerçevesinde organize ediliyor.

Ambargoyu Kırma ve Yabancı Heyetleri Karşılama Komitesi Başkanı Hamdi Şaas, Hayat Damarları-3 kafilesinin Aralık ayının ortalarında Rafah sınır kapısından geçerek Gazze’ye ulaşacağını bildirdi.

Şaas, eski İngiliz parlamenter Geoerge Galloway başkanlığındaki yardım kafilesine üst düzey birçok siyasi şahsiyetin de katılacağını kaydetti.

Basına bugün (29 Kasım Pazar) konuyla ilgili bir açıklama yapan Hamdi Şaas, “Kafilenin organizatörleriyle yaptığımız görüşmelerde bize kafilenin yola çıkması için gerekli hazırlıkların bitmediğini söylediler” dedi.

Hayat Damarları-3 yardım kafilesinin organizatörlerinin kafilenin 6 Aralık’ta İngiltere’den Kıbrıs istikametinde yola çıkacağını vurguladığını ifade eden Hamdi Şaas, kafilenin daha sonra Türkiye, Suriye, Ürdün ve Mısır’a uğrayarak Gazze’ye ulaşacağını söyledi.
Yine eski İngiliz parlamenter George Galloway başkanlığında organize edilen ve kuşatma altındaki Gazze halkıyla dayanışmak için Amerika’dan yola çıkan bir önceki yardım kafilesi Hayat Damarı-2, 15 Temmuz 2009 Çarşamba günü Rafah sınır kapısından Gazze’ye giriş yapmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (56) içerik yüklenmiştir.