FilistinHaberlerOrtadoğu

Hayfa’da bomba yüklü araç bulundu

Siyonist rejim İsrail’in liman kenti Hayfa’da, bomba yüklü bir araçla düzenlenmek istenen saldırı tesadüfen ortaya çıktı.

Hayfa’nın en büyük alışveriş merkezinin önündeki açık alana bırakılan bombalı aracın içinde meydana gelen ufak patlama çevredekiler tarafından polise bildirilince, aracın onlarca kilogram bombayla dolu olduğu belirlendi.

Verilen bilgiye göre, araç dün gece alışveriş merkezinin önündeki açık park alanına bırakıldı. Ancak daha sonra aracın içinden ufak bir patlama sesinin duyulmasıyla çevredekiler polisi durumdan haberdar etti. Polis, aracın açık park alanına bırakılması nedeniyle güvenlik denetiminden geçmediğini ve içinde onlarca kilogram bomba olduğunu belirlerken, patlayıcılar etkisiz hale getirildi.

Araçtaki patlayıcıların düzeneğinin çalışmadığı belirtilirken, patlama olsaydı onlarca kişinin ölmüş olabileceğine de dikkat çekildi.

Aracın Doğu Kudüs’ten bir Arap kadının üzerine kayıtlı olduğu, ancak çalınmış olabileceği ihtimali üzerinde de durulduğu kaydedildi.

Bu arada olayı daha önce de adı birkaç kez gündeme gelen “Celile Özgürlük Savaşçıları” üstlendi. Grup, saldırının, “Doğu Kudüs’teki ev yıkımlarına karşı bir cevap anlamında” olduğunu ifade ederken, polis, İsrail’de halen böyle bir grubun faaliyette olduğuna ilişkin iddiaya şüpheyle bakıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.