HaberlerİranOrtadoğu

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Düşmanlar her zaman İran halkına zarar vermeye çalışıyor

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei bugün haftalık olarak düzenlediği şehit aileleriyle görüşme programında; İran’ın izzeti, gelişmesi ve emniyetinin şehitlere borçlu olduğunu vurgulayarak, son günlerde yaşanan olaylarda düşmanların İslam nizamına darbe vurma telaşında olduğunu belirtti. Düşmanı ve emellerini engelleyen şeyin; şehitlerin fedakarlıklarının, cesaretlerinin ve imanlarının olduğunu söyledi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, düşmanın her zaman İran milletine zarar vermenin fırsatını kolladığını vurgulayarak; son günlerde yaşanan olaylarda İran düşmanları para, silah, politika ve güvenlik servisleri başta olmak üzere çeşitli araçlarla İslam nizamına zarar vermek için ittifak kurdular açıklamasında bulundu.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, bu konu hakkında söyleyecek sözlerinin olduğunu ve zamanı geldiğinde konu hakkında konuşma yapacağını belirtti.

Cesaret ve fedakarlık maneviyatının düşmanların düşmanlığının fiiliyata dökülmesini önlemekteki önemli rolüne temasla, şehitleri, bu maneviyatın mükemmel örneği olduğunu belirtti, İran halkının kendi ailesi ve evinden geçip, Batı ve Doğu ve bölgedeki gericilerce desteklenen habis düşman karşısında göğüs geren aziz şehitlere sonuna kadar şükran borçlu olduğunu kaydetti

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei; Batı Asya ve Kuzey Afrika’daki bazı ülkelerin esef verici durumuna işaretle, “dayatma savaşı sırasında düşman Baas, İran’ı işgal etseydi kimseye acımadan Libya ve Suriye’nin bugünkü durumundan daha kötüsünü İran için yapmış olurdu” açıklamasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.