HaberlerİranOrtadoğu

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: İnsan hakları konusunda batılılar yalan söylemekteler

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei, İnsan hakları konusunda, İran İslam Cumhuriyeti iddia sahibi cani batılılar karşısında alacaklı olduğunu söyledi.

Yargı Haftası dolayısıyla Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei,Yargı Erki Başkanı ve mensupları ile görüştü.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei, Amerika’nın dünyanın tüm noktalarında insan hakları adı altında işlediği facialara, Fransız ve İngilizlerin, Afrika ve Hint yarım adasında geçmş yıllardaki cinayetlerine işaretle, ‘’Batılılar bu yıllarda da Suriye’de IŞİD’i destekleyerek, Myanmar ve diğer bölgelerde cinayetler işleyerek veya cinayetler karşısında susarak, insan hakları konusunda nedenli riyakar olduklarını gösterdiler’’ dedi.

Dünya’da propagandayla beyaz’ı siyah ve mutlak batılı, hak gösterdiklerini ifade eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei, İranlı kurum ve kuruluşlardan gerçekleri ve hakikatleri kamuoyuna uygun şekilde sunmalarını istedi.

İran Yargı Erkenin yabancı düşmanlar ve onların işbirlikçileri tarafından baskı altına alınma çalışıldığını ifade eden Ayetullah Hamenei, Yargı erkenin saldırılar karşısında güçlü kadrolarla durası gerektiğini söyledi.

Yargı erkenin halkı güven vermesi gerektiğini ifade eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamenei, yargıda hızlı şekilde değişim yapılmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.