HaberlerİranOrtadoğu

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: İran, Kuran-i Kerim’le amel ederek, ABD’nin karşısında durmuştur

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , “İran İslam Cumhuriyeti, 40 yıldır istikbarın zorbalığı karşısında durup, bu düzeni yok etmek isteyen düşmanlara rağmen artan ilerleme, kabiliyet ve güce kavuşmuştur” diye vurguladı.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Tüm Müslümanlar Amerika’nın ve dünyadaki diğer kaba güçlerin zulmünün karşısında durmalı” dedi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, bugün sabah saatlerinde 35. Uluslararası Tahran Kur’an-ı Kerim Yarışması’na katılan yarışmacıları kabul etti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Hem kişisel hem de sosyal hayatta aynı zamanda kendi devlet yönetimimiz ile siyasette Kuran’ı Kerim’e ihtiyacımız var” dedi.

Tahran’da düzenlenen Uluslararası Kur’an-ı Kerim Yarışması’na katılan yarışmacılara hitap eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Tüm Müslümanlar istikbare karşı çıkmalı. Amerika’nın zorbalığı ve dünyadaki diğer kaba güçlerin zulmünün karşısında durmalı” ifadesini kullandı.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, şöyle devam etti: Kur’an-ı Kerim, müminlerin “Vilayet”i benimseyip “birlik” ve “beraberlik” içinde olması gerektiğini ve onların kafirler cephesiyle hiçbir bağlantı kurmamasını emrediyor, fakat bugünlerde ne yazık ki bazı İslam ülkelerinin Siyonist Rejim’le münasebet kurduğuna tanık oluyoruz. Bölgedeki mevcut gerginlikler ve çatışmalar Kur’an-ı Kerim’in öğretilerinin ihmal edilmesinden kaynaklanıyor.

Bölgedeki son gelişmeleri değerlendiren Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, şunları konuştu: Yemen halkının kötü durumu ve felaketlerine bakınız, düğün törenleri yasa dönüşüyor. Ya da Afganistan, Pakistan ve Suriye halkının durumuna bakınız. Bütün bunların nedeni Kur’an-ı Kerim’in tavsiyeleri ve Müslümanlar arasındaki ‘Vilayet’in unutulmasıdır.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei konuşmasının bir kısmında da, bazı İslam ülkelerinin Kur’an-ı Kerim’e temessük etmediklerinden dolayı zillet ve sefalete düştüğünü kaydetti.

Tüm gençlere hitap eden Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, Kur’an-ı Kerim’i ezberleme ve güzel okumanın ön planda tutulması gerektiğini vurgulayarak, “Eğer bunlar uygulanırsa elbette ki gelecekti İslam dünyası bugün olduğundan daha iyi olacak ve ABD, Müslüman devletlerini tehdit etmeye cesaret edemez” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2022 (28) içerik yüklenmiştir.