HaberlerIrakOrtadoğu

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: İslam İnkılabına Saldıran Düşman Bir Kez Daha Yenildi

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei bugün sabah saatlerinde Kum’dan gelen kalabalık bir grubu kabul ettiği görüşmede yaptığı konuşmada; İran halkının 9 Dey gününden itibaren ülkenin dört bir yanında, bu taşkınlıklar ve oyunların yeni kişiler tarafından başladığı günden itibaren yürüyüşlere başladığını kaydetti.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, düşmanların uşaklarının olaylara son vermek istemediğini gören halkın, Kum’dan Ahvaz, Hemedan, Kirmanşah, Meşhed, Şiraz, İsfahan ve Tebriz’e kadar ülkenin muhtelif kentlerinde düzenlediği gösteri ve yürüyüşler düzenlediğine işaretle, bunların sıradan ve basit bir olay olmadığını ve dünyanın hiçbir noktasında benzeri olmadığını vurguladı.

Hazreti İmam Hamanei İran’daki son olaylara temasla, düşmanın geçen bu 40 senedeki tüm hareketlerinin İnkılab’a karşı saldırıdan ibaret olduğunu belirtti.

Hazreti İmam Hamanei bugün Kum halkının kıyamının yıldönümü dolaysıyla Kum halkından binlerce kişi kabul ettiği görüşmede; “İnkılap, siyasi olarak düşmanın ülkedeki kökünü kazıdı, şimdiyse düşman sürekli karşı saldırıda bulunuyor, ancak her defasında hezimete uğruyor ve halkın direnişinden dolayı bir şey yapamıyor.” ifadelerini kullandı.

İran halkının son günlerde ülke genelinde yoğun katılımıyla İslam İnkılabı’na düzenlediği destek gösterisine temas eden Hazreti İmam Hamanei; “Bu kez de halk tüm gücüyle, ABD’ye, İngiltere’ye ve Londra’da oturanlara ‘bu defa da başaramadınız, yine de başaramayacaksınız’ diyor.” vurgusunda bulundu.

Hazreti İmam Hamanei beyanatının devamında, düşmanın komplosu karşısında halkın bunca düzenli, insicamlı, basiretli ve coşkulu bu büyük hareketinin dünyanın hiçbir noktasında benzeri olmadığını, bunun 40 yıldır sürdüğünü belirtti.

Hazreti İmam Hamanei ayrıca; “halkın anti halk, İran’ın anti İran, İslam’ın da anti İslam mücadelesi şimdiye kadar sürdüğü gibi bundan böyle de devam edecek.” beyanatında bulundu.

Hazreti İmam Hamanei beynatının devamında şu açıklamalarda, kendi haklı hakları için protesto edenler ile Kuran’-i Kerim’e, İslam’a, ülke bayrağına hakaret edenler ve camiyi yakıp, yıkanlar arasında fark olduğunu ve onları karıştırmamak gerektiğini belirterek, ülkede her daim halk protestoları, talep ve isteklerinin olduğunu, bazılarının sorunlu finans kuruluşlarından rahatsız olduğunu ifade etti.

Kimsenin eylemler ve protestolara karşı olmadığını beyan eden Hazreti İmam Hamanei , itiraz seslerine kulak vermek gerektiğinin altını çizdi, “bu sözlere kulak verilmeli, ben dahil hepimiz sorumluyuz, hepimiz takip etmeliyiz” açıklamasında bulundu.

Son sıralarda ülkede yaşanan kargaşaların organize olduğuna dikkat çeken Hazreti İmam Hamanei, bu olayların Amerikalılar, Siyonistler ve terör örgütü ve insan katili Münafıklar olmak üzere üçgen tarafından organize edildiğini belirtti, Fars Körfezi devletlerinden birinin de bu olayları finanse ettiğini sözlerine ekledi.

Hazreti İmam Hamanei beyanatının devamında, halkın son olaylardaki rolüne dikkat çekerek, sayısı pek fazla olmayan bir grubun sokaklara geldiğini, ancak halkın sloganlarından hedeflerini anladığı için saflarını ayırdığını ifade etti.

İran karşıtı sloganlara değinen Hazreti İmam Hamanei; “bir taraftan “canım İran’a feda olsun” sloganı atarken, diğer bir taraftan İran bayrağını ateşe verdiler! Akılsızlar bu ikinin birbirine ters düştüğünü anlamadılar mı?” açıklamasında bulundu.

İran’ın düşmanları karşısında Hizbullahçı ve devrimci gençlerin göğüs gerip, kutsal savunma yıllarında 300 bin şehit verildiğini hatırlatan Hazreti İmam Hamanei, “canım İran’a feda olsun” diyenlerin ne zaman İran için kurban olduklarını kaydetti.

ABD’nin İran halkına düşmanlığına değinen Hazreti İmam Hamanei; ABD’nin sadece kendisinden değil İran halkı ve hükümetinden de öfkeli olduğunu çünkü halkın bu dev hareketi karşısında yenildiklerini, hükümetin İran halkına ait olduğunu ve hükümetin halka yaslandığını, bu nedenle korkmasına bir sebep olmadığını beyan etti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.