HaberlerİranOrtadoğu

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Yöneticiler ile yetkililer sorumluluk sahibi olmalı

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Seyyid Ali Hamanei, bugün sabah saatlerinde “30 Aralık Milli İrade Destanı” dolayısıyla İslami Tanıtım Koordinasyon Konseyi üyelerini kabul etti.

İmam Seyyid Ali Hamanei’nin konuşmasının satır başları şöyle:

-Herhangi bir savaşta, düşmanın ne yapmak istediğini tahmin etmelisiniz. Bugünlerde düşmanlar ülkemizde kötümserliği yaygın bir hale getirmek amacıyla farklı kara porpagandalar üretmektedir.

-Ne yazık ki ülke içinde de bazı gruplar düşmanların yolunu izleyerek halkı hayal kırıklığına uğratmaya çalışıyorlar. Boş suçlamalar yapıp düşmanın yalanlarını tekrarlıyorlar.

-Düşmanların yolunu izleyen kişiler takvadan yoksundur. Bunlar İslamcılık ve din politikasının yerine politikayı bir din olarak benimsemiştir.

-Onlar belli bir kişi veya siyasi grubu kötüleyerek düşmanın yaptıklarını tekrarlıyorlar. Bazıları da medya kuruluşları ve çeşitli tribünlerde istediğini konuşuyor fakat Allah, din ve adaletin hakkını yerine getirmiyorlar.

-Bu kişiler halkı ve genç kuşağı hayal kırıklığına uğratmak pahasına düşmanları sevindirmeye çalışıyorlar. Özellikle geçenlerde veya günümüzde yönetici olarak görev yapanlar ve kendilerine sağlanan imkanlardan faydalanan kişiler muhalefet rolünü oynamaya özen gösteriyorlar.

-Geçmişte ve halen ülkede yetkiye sahip olanlar bugünden itibaren bu ülke aleyhine konuşma hakkına sahip değildir. Bendeniz de iddia etmeksizin sunulan imkanlar karşısında kendimi sorumlu hissediyorum.

-Hatalar ve sorunlar eleştirilmeli fakat yöneltilen eleştiriler adil ve yapıcı olmalıdır. Aslında eleştiri zaruri ve vaciptir ancak iftira ve boş suçlamalar haramdır. Gerçek şu ki eleştiriler, suçlamalar ve düşmanların aynı sözlerini tekrarlamaktan farklıdır.

– İran milleti 2009’da “30 Aralık Milli İrade Destanı” vasıtasıyla bu tür oyunlara ağır bir yanıt verdi. 30 Aralık 2009’da İran halkı gösterdiği azimle İslam İnkılabı ve İslam değerlerini savundu. Elbette ki, bugünlerde de değerleri kalıcı olarak koruma tartışma konusudur.

-Washington yönetiminin terör örgütü DEAŞ’a destek sağlamasıyla birlikte Yemen’de masum insanları katleden Suudi Arabistan’la işbirliği yapması ve Siyonist Rejim’i koruması ABD rejiminin kirli ve bozuk doğasını ortaya koymaktadır.

-İnanıyorum ki, İran halkı ve İslami düzen yüce Allah’ın yardımıyla her alanda ABD’yi hayal kırıklığına uğratacaktır.

-“Direniş ekonomisi” düşmanların yaptırımlarına karşı alınınan yapıcı bir tedbirdir. Dolayısıyla ilgili yetkililer ve sorumlular “direniş ekonomisi” konusunu ön planda tutmalıdır.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.