FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Hazreti Seyyid İmam Ali Hamaney: Filistin İslam dünyasının en önemli meselesidir

Hazreti Seyyid İmam Ali Hamaneyi bugün İslam İşbirliği Teşkilatı 13. Parlamento Birliği Konferansı’na katılan meclis başkanları ve heyetlerini kabul ettiği görüşmede Filistin meselesinin İslam dünyasının en önemli meselesi olduğunu ve gözardı edilmemesi gerektiğini vurguladı.

İslam İşbirliği Teşkilatı 13. Parlamento Birliği Konferansı’na katılan yetkililer bugün öğle saatlerinden sonra Hazreti Seyyid İmam Ali Hamaney ile görüştüler.

Hazreti Seyyid İmam Ali Hamaney İslam ülkeleri meclis başkanları ve yetkililerini kabul ettiği görüşmede, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği Toplantısı’nın gündeminde önemli konuların olduğuna işaretle, ancak Yemen ve Bahreyn gibi diğer önemli meselelerin de ele alınması gerektiğini beyan etti.

Yemen ve Bahreyn meselelerinin derin ve vahim yaralardan olduğunu ve bu önemli meselelerin çözüme kavuşması gerektiğine dikkat çekenHazreti Seyyid İmam Ali Hamaney, “İslam dünyasındaki kardeşlerime şu tavsiyede bulunuyorum: İslam dünyasının önemli meselelerinde sarih olalım, akım oluşturun ve kamuoyu üzerinde etki olalım.”

Hazreti Seyyid İmam Ali Hamaney, sessizlik komplosu ile İslam dünyasının önemli ve esas meselelerinin unutulmaması gerektiğine işaretle, meclis başkanları ve yetkililerine seslenerek “Siyonistler’in kontrolündeki Batı’nın korkunç ve tehlikeli medya imparatorluğunun bu mu meseleleri unutturmasına müsaade etmeyelim.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.