FilistinHaberlerOrtadoğu

Hena Eş-Şelebi’nin ailesi kızlarını ziyaret için Gazze’ye gitti

Açlık grevine son vermesi ve Gazze’ye sürgün edilmesi şartıyla işgal zindanlarından serbest bırakılan Filistinli kadın esir Hena Eş-Şelebi’yi dün akşam (4 Nisan Çarşamba) ziyarete gelen ailesi Gazze’de hükümet yetkilileri ve İslami Cihad Hareketi liderleri tarafından karşılandı.

Hena Eş-Şelebi’nin ailesi, kızlarını görmek ve hasret gidermek için Batı Yaka’dan Ürdün’e ve oradan da Mısır’a geçerek Rafah Sınır Kapısı’ndan Gazze Şeridi’ne ulaştı.

Batı Yaka’dan Gazze Şeridi’ne gelen Hena Eş-Şelebi’nin annesi, babası ve amcasını Gazze’deki hükümetin İçişleri Bakanı Vekili Kamil Ebu Madi, Sınırlar ve Kapılar Genel İdaresi Müdürü Mahir Ebu Subha, İslami Cihad Hareketi’nin Gazze’deki liderlerinden bazıları ve bir grup vatandaş karşıladı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) ile Siyonist işgal rejimi arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan esir takası anlaşması sonucu özgürlüğüne kavuşan Filistinli kadın esir Hena Eş-Şelebi, Siyonist işgal güçleri tarafından bir süre sonra sebepsiz yere yeniden gözaltına alınmış ve idari hapis cezasına çarptırılmıştı.

İdari hapis cezasını protesto ederek ve serbest bırakılmasını isteyerek açlık grevine başlayan Hena Eş-Şelebi, 44 gün süren açlık grevinden sonra Gazze’ye gönderilmek şartıyla yeniden serbest bırakıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.