HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Heniye: Milli birlik Siyonist işgalciliğine karşı tek mücadele yoludur

Filistin İslami direniş hareketi Hamas siyasi büro başkanı, Siyonist işgalciliğine karşı tek çözüm yolunun milli vahdet olduğunu söyledi.

IRNA’nın bildirdiğine göre Kahire’de bulunan İsmail Heniye Hamas’ın ne pahasına olursa olsun Siyonist rejim hapishanesinde esir olan Filistinlilerin serbest bırakılmasına çalışacağını belirtti.
Filistinli esirlerin serbest kalmasının Hamas liderinin sorumluluğu olduğunu ve hareketin öncelliklerinin başında bulunduğunu belirten Heniye, Hamas’ın Filistinli esirlerin özgürlüğü bedelinin ne olursa ödemeye hazır olduğunu vurguladı.
Hali hazırda Siyonist rejimin 23  hapishanesinde aralarında 41’i kadın, 520’si çocuk olmak üzere toplam 850 filistinli esir bulunuyor.
Hamas ve Mahmut Abbas liderliğindeki fetih hareketleri arasında ihtilafların sona ermesi için yapılan tüm anlaşmalar ve arabuluculuklar şimdiye kadar başarısız kalmıştır. 
Pazar günü Heniye başkanlığında Hamas heyeti Filistin ile ilgili çeşitli dosyaların incelenmesi için Kahire’ye gitti.
Hamas sözcüsü Fevzi Berhum söz konusu ziyaretin öncesinde Hamas heyeti görüşmelerine değinmeden bu ziyaretin Mısır hükümeti talebi üzerinde yapılacağını ve bir kaç önemli konunun ele alınacağını belirtti./

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.