FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye, Bağımsız Şahsiyetler Platformu Heyeti’yle uzlaşı konusunu görüştü

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, bugün (5 Mayıs Pazar) Filistinli işadamı Münib El-Mısri başkanlığındaki Bağımsız Şahsiyetler Platformu heyetini kabul etti. Görüşmede uzlaşı konusunun ele alındığı ve Kahire’de imzalanan anlaşmanın uygulanması için çalışılması gerektiğinin vurgulandığı, Heniyye’nin uzlaşı kararından geri adım atılmayacağını ve uzlaşının milli bir görev olduğunu söylediği belirtildi.

Görüşme sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Münib El-Mısri, bölünmüşlük halinin sona erdirilmesi ve Kahire’de imzalanan anlaşmanın uygulanması, geçici hükümetin teşkilinin hızlandırılması ve seçimlere hazırlık yapılması gerektiğini ifade etti.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye ayrıca Filistinli İşadamları Derneği’nden bir heyeti ve Filistinli Müteahhitler Birliği’nden bir heyeti kabul ederek, Filistin ekonomisi ve Gazze’nin yeniden imarıyla ilgili konuları görüştü.

Gazze Şeridi’nde imar açısından canlılık yaşandığına işaret eden ve bunun Filistin ekonomisine etkilerine değinen Heniyye, Gazze Şeridi’ndeki özel sektörün Filistin ekonomisinin inşasındaki rolüne övgüde bulundu.

Heniyye, Mısırlı Doktorlar Sendikası heyetini kabulünde de Mısır’ın Filistin halkına ve davasına verdiği desteği övdü.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (29) içerik yüklenmiştir.