FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye başarılı öğrencileri ve ailelerini kutladı

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Ahmed Bahr ve İslami Direniş Hareketi (Hamas), lise sonu sınavlarında başarılı olan öğrencileri kutladı.

Heniyye, Bahr ve Hamas öğrencilere ve ailelerine vatana ve Filistin davasına hizmet yolunda başarılı bir hayat temennisinde bulunurken, Başbakan İsmail Heniyye sınav sonuçlarının Batı Yaka ve Gazze’de aynı anda açıklanmasından duyduğu sevinci dile getirdi.

Hamas Hareketi, bugün (22 Temmuz Perşembe) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride Hamas Hareketi başarılı öğrencileri kutlayarak, sonuçların Filistin halkının asaletine ve tüm zorluklara rağmen başarı azmine işaret ettiğini söyledi.

Filistin halkının bugün Batı Yaka’da ve Gazze’de mutlu anlar ve ortak bir sevinç yaşadığını ifade eden Hamas, bu ortak sevincin Siyonist işgalcinin düşmanca planlarına karşı Filistinlilerin tek saf olduğunu gösterdiğine işaret etti.

Hamas Hareketi, öğrencilerin elde ettiği başarının Filistinlilerin tümü için bayram niteliğinde olduğunu kaydederek, sınav sonuçlarının Filistin halkının direniş azminin ve sarsılmaz iradesinin yeni bir kanıtı olduğunu belirtti.

Başta Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı olmak üzere öğrencilerin elde ettiği bu başarıda katkısı bulunan herkese teşekkür eden Hamas, başarılı öğrencilere de başarılarının devamı temennisinde bulundu.

Hamas Hareketi, başarılı öğrencilerden de Filistin halkına ve haklı davasına hizmet için ellerinden geleni yapmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.