FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye, Emel gemisi yolcuları ile görüştü

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Libya lideri Muammer El-Kaddafi’yi Gazze’deki insani durumu yerinde görmek ve Gazze’ye uygulanan haksız ambargoyu kırma faaliyetlerine katılmak üzere Gazze Şeridi’ni ziyarete davet etti.

Libya El-Kaddafi Yardım ve Kalkınma Vakfı tarafından gönderilen Emel gemisiyle Gazze’ye gelen heyeti dün (18 Temmuz Pazar) Gazze’deki Başbakanlık Konutu’nda kabul eden Heniyye, Libya’nın hükümet ve halk olarak Filistin davasına verdiği desteği ve Gazze’ye insani yardım gemisi göndermesini övdü.

Gazze’nin hâlâ kuşatma altında olduğuna dikkat çeken Heniyye, bu durumdan farklı bir tablo çizmeye çalışanların hedefinin, uluslararası kamuoyunun kuşatmanın tamamen kaldırılması yönündeki taleplerinin yoğunlaştığı bir dönemde kuşatmayı meşru hale getirmeye çalışan Siyonist işgalciye hizmet etmek olduğunu söyledi.

Heniyye, “Filistin halkı kuşatmaya rağmen işgalciye karşı direnişini ve mücadelesini korumayı başardı” dedi.

Filistin Başbakanı, Gazze Şeridi’ne uygulanan kuşatmanın kırılması ve kuşatmanın hafiflediğini öne süren işgalcinin yalanının ortaya çıkarılması için Gazze’ye daha çok insani yardım kafilesi gönderilmesini talep etti.

Libya lideri Muammer El-Kaddafi’nin oğlu Seyfulislam El-Kaddafi tarafından yönetilen El-Kaddafi Yardım ve Kalkınma Vakfı’nın organize ettiği insani yardım gemisi Emel ile Gazze’ye uygulanan kuşatmayı kırmak üzere yola çıkan aktivistler, dün beraberinde getirdikleri yardımlarla birlikte Rafah Kapısı’ndan Gazze Şeridi’ne giriş yapmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.