FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye, Gazze’deki konutunda eczacılar sendikası heyetini kabul etti

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, (20 Mayıs Pazar) öğle saatlerinde Gazze Şeridi’ndeki Eczacılar Sendikası’ndan Dr. Halil Ebu Leyle başkanlığındaki bir heyeti kabul etti.

Heniyye’nin görüşme sırasında eczacıların sorunlarını ve çalışmalarını, eczacılık sektörünün ihtiyaçlarını ve geleceğe yönelik planlarını dinlediği belirtildi.

Gazze Şeridi’nde eczacılık sektörünün ve hizmetlerinin gelişmesinde oynadığı rol nedeniyle Eczacılar Sendikası’na teşekkür eden Heniyye, sendikadan ilaç fiyatlarını belirlerken halka aşırı yük yüklenmemesi için makul ve aşamalı fiyat artışı politikasının belirlenmesini istedi.

Vatandaşların yüksek fiyatlardan, gençlerin ise uyuşturucu maddelerden korunmasını talep eden Heniyye, Eczacılar Sendikası’nın güvenlik birimleriyle bu konuda güçlü bir işbirliği yapması gerektiğini ifade etti.

Eczacılar Sendikası Başkanı Halil Ebu Leyle de görüşmede Heniyye’ye sendikanın çalışmaları hakkında bilgi verdi ve Mısır’daki Eczacılar Sendikası ile işbirliği anlaşması imzaladıklarını söyledi.

Ebu Leyle, Gazze Şeridi’nde vatandaşların yükünün hafifletilmesi için ilaç fiyatlarının tek elden belirlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.