FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye Hükümeti, 2000 aileye nakdi yardım yaptı

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümetine bağlı ‘Hükümet Yardımları Komisyonu’, Filistin hükümetinin Gazze savaşının ardından büyük sıkıntılar çeken halkın yükünü azaltmak için 2000 aileye toplam 560 bin dolar nakdi yardımda bulunduğunu ifade etti.

Konuya ilişkin bugün (21 Ekim Çarşamba) bir açıklama yapan komisyon başkanı Dr. Mecdi Ebu Amşe şöyle dedi: “Hükümet bu komisyona 100 bin dolar tahsis etti. Altı aya kadar da her ay onar bin dolar artıracak. Komisyon gelen bu yardımı ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.”

Gazze savaşının ardından burada yaşayan Filistinlilerin büyük bir sıkıntı içine girdiğini belirten Ebu Amşe, komisyonun zaman zaman işe ara vermesiyle birlikte şu anda aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Yaptıkları yardımlara da değinen Ebu Amşe şöyle dedi: “Yardımlarımız eğitim, sağlık ve sosyal işlerde odaklanıyor. Sosyal işlerden evlilik, hasta olanların yolculuk masrafları ve tedavi giderleri, 300 doları aşmayan ve ödemekte zorlanan kiracılara destek ödemesi konularına öncelik veriliyor.”

Ebu Amşe sözlerini şöyle sürdürdü: “2–4 kişilik ailelere 100 dolar, 5–9 kişilik ailelere 150 dolar, 10’un üzerinde ferdi bulunan ailelere de 200 dolar verilirken, özürlü ferdi bulunan ailelerin durumu ise daha farklı değerlendiriliyor.”

Eğitim alanında yardımlarını devam ettirdiklerini belirten Ebu Amşe, 12 bin öğrenciye de burs verdiklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (47) içerik yüklenmiştir.