FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye hükümeti’nden muhtaçlara yardım

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümeti Gazze’deki ihtiyaç sahibi 1600 aileye 290 bin dolar nakit para dağıtacaklarını duyurdu.

Filistin hükümetine bağlı Yardım Komisyonun Başkanı Mecdi Ebu Amşe dün (13 Aralık Pazar) yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Siyonist işgal devleti tarafından uygulanan ambargo nedeniyle had safhaya ulaşan işsizlik yüzünden mağdur olan yüzlerce aileye yardım etmek istiyoruz. Ambargo nedeniyle işsiz kalan aileler büyük sıkıntı çekiyor. Filistin hükümeti bu sıkıntıları gidermek için çaba harcıyor.”

Komisyon başkanı ayrıca İsmail Heniyye başkanlığındaki hükümetin şimdiye kadar 750 fakir ve muhtaç aileye 110 bin dolar, üniversite mezunu olup da diplomalarını alamayan 592 üniversiteliye 10 bin dolar, 122 hastaya 31 bin dolar ve özel ihtiyaç sahiplerine de 11 bin dolar yardımda bulunduğunu belirtti.

Ebu Amşe, hükümete bağlı komisyonun dağıttığı yardımlardan istifade edenlerden 404’ünün Gazze’nin merkezinden, 324’ünün kuzey bölgesinden, 232’sinin orta bölgeden, 213’ünün Han Yunus’tan ve 321’inin de Rafah’tan olduğunu sözlerine ekledi.

Ebu Amşe devamla, yardımların önümüzdeki günlerde bölgelerde bulunan postaneler vasıtasıyla ve özellikle fakir ailelere dağıtılacağını sözlerine ekledi.

Yardım almak için her gün yeni başvurular aldıklarını belirten Ebu Amşe, yapılan bütün başvuruları tek tek ve titizlikle değerlendirdiklerini, şartları tutan şahısların yardım alabileceklerini söyledi.

Filistin hükümetine bağlı Yardım Komisyonu, Gazze’de toplumun değişik kesimlerinden muhtaç ailelere aylık yardımlar dağıtmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.