FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye, Karadavi’yi Gazze’ye davet etti

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye bugün (19 Şubat Cumartesi) öğleden sonra Dünya Müslüman Âlimleri Birliği Başkanı Allame Şeyh Yusuf El-Karadavi ile telefon görüşmesi yaparak, Şeyh El-Karadavi’ye ve Mısır halkına Mısır’daki devrimden dolayı tebriklerini sundu.

Heniyye; Filistin davası, Kudüs, mülteciler ve kuşatma konusunda ortaya koyduğu tavırdan dolayı Filistin halkının ve Filistin Hükümeti’nin Şeyh Yusuf El-Karadavi’yi takdir ettiğini söyledi.

Başbakan Heniyye, Allame El-Karadavi’den Gazze’yi ziyaret edip halka imamlık yapmasını da talep ederek, böyle bir adımın Mescidi Aksa’da birlikte namaz kılma umudunu güçlendireceğini ifade etti.

Başbakan Heniyye’nin nazik davetini memnuniyetle kabul ettiğini ve en yakın zamanda bunu gerçekleştirmek için çaba harcayacağını söyleyen Şeyh El-Karadavi, Gazze halkının direnişini takdir ettiklerini ve Gazzeliler için zafer dilediklerini söyledi.

Dün, 31 yıl sonra Kahire’nin Tahrir (Şehitler) Meydanı’nda milyonlara hitap eden Şeyh El-Karadavi Mısır ordusundan Rafah Sınır Kapısı’nı açmasını istemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.