FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye: Özürlülerin hayata kazandırılması düşmana karşı yeni bir zaferdir

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Gazze Savaşı’nda yaralanan ve özürlü kalanların hayata kazandırılması ve çalışmalarının sağlanması için planlanan ve Gazze’deki İslam Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “İrade Projesi” faaliyetlerini inceledi.

Heniyye’nin dünkü (24 Eylül Pazartesi) ziyaretine İslam Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı milletvekili Cemal El-Hudari ve Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

“Bu proje hem irade hem de öncülük projesi” diyen Heniyye, İslam Üniversitesi’nin Siyonist düşmana karşı direniş ve kararlılık iradesini yansıttığını ve aynı zamanda Gazze’deki üniversiteler içinde böyle bir projeyi ilk başlatan olarak öncülük ettiğini söyledi. Filistin Başbakanı, İslam Üniversitesi’ne uluslararası düzeyde kazandığı birçok ödül nedeniyle de övgüde bulundu.

Gazze Savaşı’nda yaralanarak özürlü kalanların İrade Projesi faaliyetlerine katılmasının Siyonist düşmana ve ablukaya karşı büyük bir kahramanlık örneği sergileyen Filistin halkının direnişini güçlendireceğini ifade eden Heniyye, projenin Filistin halkının özürlüleri de unutmadığının bir kanıtı olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.