FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Heniyye, Saad Hariri’yi tebrik etti

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, dün (12 Kasım Perşembe) Lübnanlı meslektaşı Saad el-Hariri ile telefon yoluyla görüşüp yeni hükümet çalışmalarında başarılar temenni ederek, hükümet ve halk olarak Lübnan’a muvaffakiyetler diledi.

Başbakan Heniyye, Hariri ile yaptığı telefon görüşmesinde, Lübnan’da yeni hükümetin kurulmasının Lübnan’ın ulusal iradesinin bir kazanımı olduğunu belirterek, Filistin-Lübnan ilişkilerinin çok köklü ve derin olduğunu, iki ülkenin halklarına hizmet edecek şekilde bu ilişkileri geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Başbakan İsmail Heniyye’nin kendisini arayarak iyi dileklerini iletmesinden dolayı müteşekkir olduklarını belirten Saad Hariri ise, Filistin halkının iç bölünmeyi sonlandırıp kendi bağımsız devletini kurabilme gücüne sahip olduğunu ifade etti.

Diğer taraftan, Avrupa’dan yola çıkarak bütün zorluklara rağmen Gazze’ye önceki gün (11 Kasım Çarşamba) girmeyi başaran “Gülücük Demetleri” kafilesini kabul eden Başbakan Heniyye “Her türlü sıkıntı, engel ve baskılara rağmen bu kafilelerin sürdürülmesi ve Gazze üzerindeki bu kuşatmanın mutlaka ama mutlaka kırılması gerekir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (19) içerik yüklenmiştir.