FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye: Yakında Kudüs’te buluşacağız

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Filistinlilerin işgale karşı gösterdiği direnişin Gazze ve Batı Yaka’daki direnişe güç kattığını belirterek, Filistin halkının yakında özgürlüğüne kavuşacak olan Kudüs’te yeniden buluşacağını belirtti.

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Filistinlilerin dayanışma için bölgeye gelen yabancılarla birlikte bugün Beythanun sınır kapısında yaptığı gösteriye telefonla katılan Başbakan Heniyye şöyle konuştu: “Bizimle dayanışma içinde olduklarını göstermek için sınır kapısına gelen 1948 topraklarındaki Filistinlilerle iftihar ediyoruz. Buraya gelen Filistin halkıyla, 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki liderleri ve özellikle Şeyh Raid Salah’ı selamlıyoruz.”

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki halkın direnişinin kendilerinin direnişine güç kattığını söyleyen Heniyye, “Siyonistlerin kurdukları tuzakları başarısız kılmada muvaffak olduk. Kudüs’ün İslamî bir şehir olarak kalacağına ve orada hep birlikte buluşacağımıza kanaatimiz tamdır” dedi.

Göstericilere seslenen Heniyye sözlerini şöyle sürdürdü: “Gazze sizi çok özledi. Allah’ın izniyle yakında Kudüs’te buluşacağız.”

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.