FilistinHaberlerİranLübnanOrtadoğu

Heniyye’den Ahmedinecad’a Kudüs’lü mesaj

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Lübnan yönetimini ve halkını kardeşlik ve huzur içinde geçirdikleri seçimler dolayısıyla kutladı.

Heniyye, dün (14 Haziran Pazar) Lübnan Başbakanı Fuad Es-Senyora’ya, Meclis Başkanı Nebih Berri’ye, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’a, Müstakbel Partisi Genel Başkanı Saad El-Hariri’ye birer kutlama mesajı gönderdi.

Heniyye mesajında, milletvekili seçimlerini sevgi ve kardeşlik havasında tamamlayan Lübnan yönetimini ve halkını kutlayarak, seçilen milletvekillerine kendilerine yüklenen emaneti taşımada başarılar diledi.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Cemaati İslamiye Genel Sekreteri Faysal Mevlevi’ye de bir mesaj göndererek Lübnanlı alim ve düşünür Fethi Yeken’in vefatı dolayısıyla İslami camiaya ve Yeken ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Heniyye, İran’da yapılan seçimlerden birinci çıkarak yeniden cumhurbaşkanı seçilen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’a da bir mesaj gönderdi.

Ahmedinejad’ı ve İran halkını kutlayan Heniyye, İran halkının İslami değerler, adalet ve haktan yana olduğunu gösterdiğini ve saygı duyulacak ve övünülecek bir uygarlık örneği yansıttığını bildirdi.

Heniyye mesajında, “Sizleri yeniden başkanlık koltuğunda görmekten mutluluk duyuyoruz ve sizleri başarılı kılması için ve Filistin halkına başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kuruncaya kadar destek olmanız için Allah’a dua ediyoruz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.