FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye’den direniş festivaline mesaj

Filistin halkının Başbakanı İsmail Heniye, Kudüs’ün hâlihazırda Yahudi karşıtlığı siyasetiyle uğraşmakta olduğunu belirtirken, Kudüs’ün özgürlüğüne kavuşturulması gerektiğini bir kez daha vurguladı.

Uluslararası 1. İslami Direniş Büyük Ödül Festivalinin kapanışı merasiminde Gazze’yle ve Filistin halkının Başbakanı İsmail Heniye’yle kurulan görüntü bağlantısında Festivale bir demeç veren Heniye, Siyonist İsrail ile ABD’nin Filistin halkının özgürlüğünü hedef altına aldıkları mevcut şartlarda, Filistin halkının böyle bir festival şeklinde de desteklenmesinden dolayı teşekkürlerini belirtti.

Söz konusu mesajında “Gazze ve Filistin halkına dayatılan 20 yıllık bir savaş süresi içerisinde Gazze, işgalci İsrail karşısında direndi ve neticede, Filistin halkı silah ve mali destekleri olmamasına rağmen bu savaşın galip tarafı olabildi” ifadesini kullanan Heniye ayrıca “Bu tür konferans ve festivaller bize “yalnız değilsiniz” mesajını veriyor. Bu da bizi mücadelemizin geleceği konusunda umutlandırıyor” şeklinde konuştu.

İsmail Heniye ayrıca “Ama bu konferansın düzenlendiği şartlarda biz Siyonist katillerin en yoğun saldırılarına maruz kalmış durumundayız. Çünkü onların asıl amacı bizim kültür ve medeniyetimizi ortadan kaldırmak” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (56) içerik yüklenmiştir.