FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye’den tutukluları serbest bırakma emri

Başbakan İsmail Heniyye, Gazze’nin eş-Şati Polis Merkezi’ni ziyareti sırasında, içeride tutuklu olanların kefaletini üstlenerek derhal serbest bırakılmalarını istedi.

Bugün (05 Kasım Perşembe) Polis Merkezi’ni denetleyen Başbakan Heniyye, burada merkez idarecileri ve eş-Şati mülteci kampındaki Islah Komisyonları’yla da bir araya gelerek gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Denetimde tutukluları da ziyaret eden Başbakan Heniyye, onların sorunlarını dinledikten sonra tutuklular için gereken kefaleti üstlenerek hemen serbest bırakılmalarını istedi.

Polis teşkilatının güvenliği sağlamak için ortaya koyduğu çabaları takdir ettiklerini belirten Heniyye, polis teşkilatı ile ıslah merkezinin birey ve ailelerin sorunlarını çözmede koordineli çalışmalarının zorunlu olduğunu, polisin halkla olan ilişkisinde güzel ahlak sergilemesi ve güvenliği sağlamada da azami gayret göstermesi gerektiğini belirtti.

Toplumda değişim ve dönüşümü hedefleyen Heniyye hükümeti, bir yandan kuşatmaya karşı ayakta durma mücadelesi verirken diğer yandan da toplumsal yozlaşmaya karşı mücadele veriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.