FilistinHaberlerOrtadoğu

Heniyye’nin siyasi danışmanı: Filistin yönetimi’nin müzakerelere geri dönmesi ihanettir

Gazze’deki Filistin Hükümeti, Ramallah yönetimin işgalci İsrail ile müzakerelere yeniden başlamasının ihanet olduğunu belirterek, meşru zemini olmayan bu sürecin Filistin halkının iradesini yansıtmadığını ifade etti.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin siyasi danışmanı Dr. Yusuf Rezka yaptığı değerlendirmede, “Amerika ve Siyonist İsrail rejiminin dayattığı şartlara göre müzakerelere dönmek tam bir ihanet ve halkın iradesini hiçe saymaktır. Aynı zamanda, düşmanla müzakereyi reddeden başta FKÖ olmak üzere bütün grupların ortaya koyduğu uzlaşıya da aykırıdır. Bu, yerleşim birimleri inşasını ve işgal rejiminin hem bölgede hem de uluslararası sahadaki projesini örtmekten başka bir şey değildir” dedi.

Rezka, “Bu dönüş hiç de hayra alamet değildir. Bu dönüş, batıl ve kanun dışıdır. Bu, Filistin halkının iradesini de asla yansıtmıyor. Dolayısıyla bundan çıkacak sonuç da meşru değildir. Filistin halkı ve direniş gruplarının gözünde düşmanla müzakerelere geri dönmek esasından batıldır” ifadelerini kullandı.

Rezka, Kerry’nin Filistin tarafının yaşadığı zaaf ve Arap dünyasının kendi iç sorunlarıyla boğuşması nedeniyle başarı gösterdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.