FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Hep birlikte direniş cephesine geçilmelidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Lübnan’daki temsilcisi Usame Hamdan, Siyonist işgal devletiyle Filistin Özerk Yönetimi arasında müzakerelerin başlaması konusunda Siyonistlerle Amerikalılar arasındaki görüş ayrılığının önemsiz olduğunu söyledi.

Hamdan, söz konusu gerilimin Filistin davasını tasfiye etmek isteyen Siyonistlerin stratejilerinin bir parçası olduğuna dikkat çekti.

Konuyla ilgili bugün (14 Mart Pazar) basına açıklamada bulunan Hamdan, Amerika ile Siyonist işgal devleti arasında müzakerelerin başlaması konusunda yaşanan görüş ayrılığına bel bağlanmaması gerektiğini belirterek, “Herkes şunu açıkça bilmelidir ki; Başkan Obama Netanyahu’dan Yahudi yerleşim birimi inşasının durdurulmasını talep edip bu talebi Netanyahu tarafından güçlü bir şekilde reddedildiğinde mücadeleyi kaybetti” dedi.

Dolaylı görüşmelerin Obama’nın imajını korumak için Amerikan yönetimi tarafından uydurulmuş bir hile olduğunu kaydeden Hamdan, Netanyahu’nun Obama’yla mücadelede ikinci turu da kazanmak üzere olduğunu söyledi.

Hamdan, Siyonistlerin Amerikalılarla yaşadığı gerginliğin Filistin davasını tasfiye için hazırlanan stratejik bir planın parçası olduğuna dikkat çekti.

Müzakere sürecinin yaşadığı çıkmazın Araplar için bulunmaz bir fırsat olduğunu belirten Hamdan şöyle dedi: “Biz direniş konumunda kalacağız. Direniş araçlarını geliştirmek şartların gerektirdiği bir zorunluluk. Bu şartlar Araplara ve Müslümanlara da başarısızlığı açıkça ortaya çıkan müzakere sürecine bir son vermek ve direnişe katılmak için tarihi bir fırsat sunmaktadır.”

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.