FilistinHaberlerOrtadoğu

Her tür saldırıyı püskürtecek güce sahibiz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Han Yunus’taki sözcüsü Hammad Er-Rakab, direniş mücahitlerinin Han Yunus’a girmeye çalışan işgal askerlerine karşı durup onlarla çatışmasının ve düşmana can kaybı vermesinin düşmana “Topraklarımızın saldırıya uğramasına razı olmayız. Hamas Hareketi ve direniş mücahitleri Filistin topraklarını ve Filistin halkını korumaya hazırdır. Gazze’ye olası bir saldırıyı püskürtecek güce de sahiptir” mesajını verdiğini söyledi.

Er-Rakab bugün (27 Mart Cumartesi) yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Kassam mücahitleriyle diğer direniş mücahitlerinin dün gerçekleştirdikleri operasyon Filistin topraklarını korumak için yaptıkları görevin bir devamıdır. Mücahitler görevlerini yerine getirmekten asla vazgeçmeyecekler. Mücahitler bu eylemle Filistin topraklarının düşmana haram olduğunu bir kez daha gösterdi”.

“Düşmanın şunu iyi bilmesi gerekir ki, kendisinin geçtiği yerler mesire yerleri değildir. Buralar işgalcilere yasaktır. Düşman buralara kesinlikle girmeyecektir. Girmek isterse önünde kandan başka bir şey görmeyecektir” diyen Er-Rakab, sözlerini şöyle sürdürdü: “Düşmanın tehditlerine aldırmıyoruz. Buranın sahipleri biziz. Hak sahibi de biziz. Düşmana “savaş daha önce size bir fayda sağlamadığı gibi şimdi sağlamayacak” mesajını vermek istiyoruz. Savaşa dönerseniz biz de döneriz. Savaşa bir kez daha başlarsanız mücahitlerin sizi pusuda beklediklerini bilmeniz gerekir. Mücahitler bu topraklara girip bozgunculuk yapmanıza asla müsaade etmeyecekler”.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.