HaberlerİranOrtadoğu

Her türlü baskıya katlanmaya hazırız

İran Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad “Bize hakaret etmek, iftira atmak ve saygısız davranmakla geri adım atacağımızı zannedenler varsa, bunlar büyük bir yanılgı içerisindeler. Biz her tür baskıya katlanmaya hazırız” dedi.

Dün akşam, Batı Azerbaycan ve Kürdistan eyaletlerinden 8 yıllık savunma dönemi gazilerinden bir grupla iftar yemeğine katılan Cumhurbaşkanı Ahmedinejad bu merasimde yaptığı konuşmada, bu grubu, İnkılâbın samimi ve sadık dostları olarak tanımlarken “İslam İnkılâbı toplumun düşünsel, ahlaki ve kültürel temellerini kökten değiştirme ve İlahi-insani idealleri yeniden tanımlama niyetiyle ilerledi ve zafere ulaştı” dedi.

Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad konuşmasının devamında İslam İnkılâbını hareket halinde olan canlı bir ruh olarak tanımlarken “İnkılâbın kemale doğru ilerlemekte olan hareketinden geri kalmış olan kimileri, kendilerini düzeltip, İnkılâp kervanına ulaşma yerine, bu kervanı durdurmaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

İslam İnkılâbının yüce Allah’ın lütfü sayesinde ileriye doğru hareketini aynı şekilde devam ettireceğinin altını çizerken “Bize hakaret etmek, iftira atmak ve saygısız davranmakla geri adım atacağımızı zannedenler varsa, bunlar büyük bir yanılgı içerisindeler. Biz her tür baskıya katlanmaya hazırız. Bu hükümet, İslam İnkılâbı usul ve prensiplerinden bir iğne ucu kadar da taviz vermeyecektir” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.