HaberlerLübnanOrtadoğu

Her türlü saldırıya hazırlıklıyız

Güney Lübnan Hizbullah Hareketi Sorumlusu Şeyh Kavuk, korsan İsrail’in son tehditlerini “boş” ve “kuru gürültü” olarak tanımlarken, aynı zamanda direnişin her tür saldırı ihtimaline karşı kendini savunmaya hazır olduğunu vurguladı.

Güney Lübnan Hizbullah Hareketi Sorumlusu Şeyh Nebil Kavuk, Sur alimler heyeti arasında yaptığı konuşmada “İsrail artık iç ihtilaflar ve dini hassasiyetleri hesaba katamaz. Gelecekte vuku bulması muhtemel olan her tür savaşta artık İsrail karşısında savaşacak olan sadece Hizbullah güçleri olmayacaktır. Zira bugün direniş, Şii, Sünni ve Hıristiyan binlerce mücahiti kendi kapsamına almakta” dedi.

Şeyh Kavuk daha sonra “Filistin, kalbimizde iltihaplanan yara gibidir. Filistin’e yönelik baskı ve tehditler her ne kadar fazla olursa olsun, Hizbullah var oldukça Filistin halkı yalnız kalmayacaktır” ifadesini kullanırken ayrıca “İsrail’in tehditleri boş ve kuru gürültüden ibaret. İsrail bu tür tehditlerle Temmuz 2006 yılında uğradığı ağır yenilginin altından kalkamaz. Fakat yine de bu tür tehditleri küçük saymamak İslami direnişin vazifesidir. Ona göre İslami direniş, her tür saldırı ihtimaline karşı hazırlıklıdır” diye belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (47) içerik yüklenmiştir.