FilistinHaberlerOrtadoğu

Her türlü saldırıya karşı koymaya hazırız

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın silahlı kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Siyonist düşmanın saldırıları karşısında sessiz kalmayacaklarını ve uygun bir şekilde karşılık vereceklerini söyledi.

“Şebeketu Filistin Li’l-Hıvar” sitesine verdiği röportajda Kassam Tugayları’nın olası bir Siyonist saldırıya karşı tamamıyla hazırlıklı ve gerekli donanıma sahip olduğunu vurgulayan Ebu Ubeyde, Filistin halkının toprağını savunmak için her türlü seçeneği kullanabileceğine işaret etti.

Kassam Tugayları’nın Siyonist saldırılara yeterli karşılığı vermediği yönündeki suçlamalara değinen Ebu Ubeyde, bunun taktiksel bir tavır olduğunu söyleyerek taktiklerin değişebileceğini ve yerine ve zamanına uygun taktiği Kassam komutanlarının belirlediğini ifade etti.

“Siyonist düşmanın saldırılarına karşı sessiz kalmayacağız. Filistin halkının kanı yerde kalmayacak. Düşmanı uygun gördüğümüz bir yerde ve uygun gördüğümüz bir vakitte vuracağız” şeklinde konuşan Ebu Ubeyde, 1948’de işgal edilen topraklarda şehadet eylemi gerçekleştirmenin hareketin gündeminde olduğunu belirterek mevcut şartlarda böyle bir eylemi gerçekleştirmenin zorluğuna dikkat çekti.

Siyonist düşmanın Filistin halkına yönelik yeni bir saldırıda bulunabileceğini dile getiren Ebu Ubeyde, Kassam Tugayları olarak en kötü şartlara hazırlıklı olduklarını bildirdi.

Direniş gruplarıyla işbirliği içinde olduklarını söyleyen İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü, direnişe karşı Siyonist düşmanla güvenlik koordinesi yapmanın da büyük bir ihanet olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.