Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Herkes gerilim çıkaranlara tavrını net koymalıdır

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, bir avuç magandanın ülkenin huzur ve güvenliğini hedef aldığını belirterek, herkesin gerilim ve kargaşayı istemediğini net bir şekilde açıklaması gerektiğini vurguladı.

Onuncu dönem cumhurbaşkanlığı adaylarının temsilcilerini kabul eden İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, bir avuç magandanın ülkenin huzur ve güvenliğini hedef aldığını belirterek hiç kimsenin gerilim yaratacak hareketlerde bulunma hakkının olmadığını ve herkesin net bir şekilde gerilim ve kargaşa istemediğini ifade etmesi gerektiğini kaydetti.

İran İslam Cumhuriyetinde seçimlerin her zaman milli vahdet ve izzetin simgesi olduğunu vurgulayan Ayetullah Hamanei, son seçimlerde yaklaşık 40 milyon oy kullanan seçmenlerin bu büyük hamasete ortak olduğunu ve herkesin görevinin milli vahdeti korumak olduğunu ifade etti.

Halkın seçim sandıklarında oy kullanmasının aslında İslam cumhuriyeti nizamına oy vermek olduğunu hatırlatan Ayetullah Hamanei, tüm seçimlerde halkın yüksek katılımına vurgu yapıldığını, zira yüksek katılımın halkın bilincini yansıttığını ve İslami nizamı ve milli vahdet ve izzeti onayladığı anlamına geldiğini vurguladı.

Seçimlerden önce tüm adayların taraftarlarının kendi adaylarını barışçı ve dostane bir atmosferde desteklediğini hatırlatan Ayetullah Hamanei, şimdi de seçimlerden sonra bu atmosferin bozulmaması gerektiğini, demokrasilerde çoğunluğun azınlıktan önce geldiğini, fakat yine de bu durumun kin ve düşmanlıklara vesile olmaması gerektiğini kaydetti.

Ayetullah Hamanei, bir kez daha ülkede kargaşa çıkaranların kesinlikle her hangi bir adayın taraftarları olduklarını düşünmemek gerektiğini belirterek, bu zümrenin gerçekleri ters yüz ederek başkalarına aktardığını ve hatta bir takım tahrip edici eylemlerde bulunduklarını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.