FilistinHaberlerOrtadoğu

Heysem Abdullah Ömer şehid oldu

Bu sabah (15 Haziran Pazartesi) erken saatlerde İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerinden 28 yaşındaki sağlık görevlisi Heysem Abdullah Ömer, Batı Yaka’daki Abbas-Dayton milislerinin zindanlarında gördüğü işkence sonucu şehit oldu.

Sağlık görevlisi Heysem Abdullah Ömer dört gün boyunca Abbas-Dayton milislerinin elinde işkence gördü.

Heysem Abdullah Ömer’in bu süre boyunca aralıksız gördüğü ağır işkenceler sonucu durumu ciddileşince hastaneye kaldırıldığını bildiren kaynaklar, bu sabah da şehit olduğu haberinin alındığını belirtti.

Şehit Heysem Abdullah Ömer’in Dura El-Halil’deki Beytu’r-Rûş El-Fuga köyünden ve İslami Hayır Derneği’nin yönetim kurulu üyesi olduğu, Dura’da Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir sağlık merkezinde sağlık görevlisi olarak çalıştığı, evli ve iki çocuk sahibi olduğu bildirildi.

Şehit Heysem Abdullah Ömer’in ayrıca daha önce işgal zindanlarında da yattığı ve 10 Haziran’da başkanlık süresi biten Mahmud Abbas’a bağlı istihbarat güçleri tarafından Beytu’r-Rûş El-Fuga köyündeki evine düzenlenen baskında kaçırıldığı kaydedildi.

Öte yandan Abbas-Dayton güçleri direniş taraftarlarını kaçırma operasyonlarını dün de sürdürdü. Abbas-Dayton milislerinin dün Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde aralarında akademisyen ve eski esirlerin de yer aldığı 14 kişiyi kaçırdığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.