HaberlerİranOrtadoğu

Hiç bir ABD askeri ülkesine sağ dönemez

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Firuzabadi, “İran’a yönelik olası bir ABD saldırısında bu ülkenin bölgedeki askerlerinin hiçbirinin vatanlarına sağ dönmeyeceğini” söyledi.

Tümgeneral Firuzabadi, katıldığı bir törende ABD’nin İran’a yönelik son “saldırı tehdidine” ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Amerikalılar içinde sadece bir grubun savaş taraftarı olduğunu belirten Firuzabadi, “Amerikalıları üç gruba ayıracak olursak onların ikisi İran’ı tehditten yana değil, ama hayalperest olan bir grup var ki bunlar İran’ı tehdit etmek istiyorlar” ifadesini kullandı.

ABD’nin, İran’ı tehdidi konusunda ciddi adımlar atmasının bu ülkenin karşı karşıya bulunduğu sorunları binlerce kat artıracağını savunan Firuzabadi, “ABD’nin ekonomik sorunlarının artacağını ve bölgedeki pazarları kaybedeceğini” söyledi.

Hata yapmaması konusunda ABD’yi uyaran Tümgeneral Firuzabadi, “ABD, İran’ı ciddi olarak tehdit eder ve aleyhte girişimde bulunursa bölgedeki hiçbir Amerikan askeri ülkesine sağ dönmeyecek” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.