FilistinHaberlerOrtadoğu

Hiç kimse direnişten bizi vazgeçiremez

İslamî Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri ile Fetih’e bağlı El-Aksa Şehitleri Tugayları dün Batı Yaka’da Siyonist haham Avşalom Hay’ın öldürülmesini üstlendi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Kudüs Müfrezeleri sözcüsü Ebu Ahmed şöyle dedi: “Bu eylem, Siyonist gaspçıların işgal ordusunun gözetiminde Filistin halkına ve mukaddesatına karşı sürdürdükleri tecavüzlere bir misilleme olarak yapıldı”.

Olayla ilgili açıklamayı güvenlik nedeniyle geciktirdiklerini belirten Ebu Ahmed, eylemin ardından Abbas milislerinin özellikle Tulkerem ve çevresinde Kudüs Müfrezeleri ve El-Aksa Şehitleri’ne bağlı mücahitlere yönelik geniş çaplı operasyonlar yapmaya başladığını söyledi.

Ebu Ahmed sözlerini şöyle sürdürdü: “Konumu ve makamı ne olursa olsun hiç kimse direnişi misyonunu yerine getirmekten alıkoyamaz. Filistin halkını yeni bir intifada başlatmaktan menedeceğini iddia edenler kendilerini düşmanın safına atmış oluyorlar. Bu insanlar, yaptıkları aptalca açıklamalarla Amerika’yı ve Siyonistleri hoşnut edeceklerini sanmasınlar. Söz ve davranışlarıyla ne kadar olara yaklaşsalar da onlar hiçbir zaman razı olmazlar”.

Perşembe akşamı Batı Yaka’nın Nablus kenti yakınlarında direniş mücahitlerinin silahlı saldırısına uğrayan Siyonist haham Avşalom Hay hayatını kaybetmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.