HaberlerİranOrtadoğu

Hiç kimse İran’ı tehdit etmeyi aklından bile geçiremez

İslami Şura Meclisinde konuşan Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, dünyada hiç bir gücün İran milletini tehdit etmeyi aklının ucundan bile geçiremeyeceğini vurguladı.

Enerji, Milli Eğitim ve Refah bakanlıklarına güvenoyu için düzenlenen İslami Şura Meclisinin bugünkü oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, son yıllarda İran milletinin ileriye dönük hareketi önünde iki temel engelin yer aldığını, bunlardan biri iç ve diğerinin dış kaynaklı olduğunu kaydetti.

Dış engelin İran milletine yönelik tehdit ortamı olduğunu kaydeden Ahmedinejad, bu milletin 30 yıldan beri en ağır tehditlerin altında yaşadığını, ancak İslam İnkılabı Rehberinin akılcı tedbirleri ile İran milletinin tehdit ortamını her zaman bertaraf etmeyi başardığını vurguladı.

İran’ın hiç bir zaman bölgede ve dünyada tehdit kaynağı olmadığını hatırlatan Ahmedinejad, en son nükleer meselenin İran milletinin direnişinin tehditleri ebediyen bertaraf etmesi için iyi bir bahane olduğunu ve bugün dünyada hiç bir gücün bu milleti tehdit etmeye cesaret edemediğini ve hatta bunu aklının ucundan bile geçiremediğini, savrulan tehditlerin düşmanların çaresizliği ve siyonistlerin ağır baskıları yüzünden olduğunu ifade etti.

İran milletini tehdit edenlerin şimdi bu milletle işbirliği yapmaktan başka çaresinin olmadığını anladığını kaydeden Ahmedinejad, siyonistlerin ve hatta bazı sömürücü Avrupa devletlerinin bu durumdan çok öfke duyduklarını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.