HaberlerİranOrtadoğu

Hiç kimse İslam İnkîlabına karşı duramaz

Tahran Cuma namazı hatibi “İslam cumhuriyeti nizamı hak üzerine kurulduğu için kimse karşısında duramaz” dedi. Tahran Cuma namazı bugünkü hatibi Ayetullah Muhammed İmami Kaşani, İran cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra yaşanan olaylar sürecine değinerek Vahdet yönünde hareket etmenin zaruri olduğunu belirterek bu yolda Rehber’in sözlerinin dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Ayetullah İmami Kaşani rahmetli imam Humeyni’yi İslam inkılabının kimliği ve inkılabın aslı olarak niteledi ve günümüzde her türlü hakaret ve yanlış hareketin imam Humeyni’nin çizgisi ve İslam inkılabının zararına olacağını söyledi.

Tahran Cuma namazı hatibi inkılap ve nizam düşmanlarının komplolarına değinerek rahmetli imam Humeyni’ye hakaret edilmesi ve İslam nizamına karşı muhalefet yönünde atılan sloganların düşmanların istedikleri yönünde olduğunu söyledi.

Ayetullah İmami Kaşani, ayrıca medya ve sitelerde iftira ve asılsız sözlerden kaçınılmasını isteyerek ortamı sakinleştirmek ve tartışmalara son vermenin her kesin görevi olduğunu söyledi.

Tahran Cuma namazı hatibi ayrıca “Dini medreseyle üniversite vahdeti” gününe değinerek şehid Ayetullah doktor Muhammed Mofattih’i anarak rahmetli imam Humeyni’nin üniversiteliler ve din adamlarına tavsiyelerinin bazı bölümlerini okudu.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (62) içerik yüklenmiştir.