AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Hindistan gazetesi: İran yabancı tüm turistler için değişik tecrübedir

Hindistan’ın Telegraf İndia gazetesi, ‘’İran, hayret verici bir şekilde, batının o ülkeyi dünya’ya tanıtmak istediğinin tam tersi bir görüntü sergilemektedir’’ diye yazdı.

Hindistan BGP partisinin üyesi Taron Vijay’ın bu gzetede yazdığı makalede, ‘’Bizim İran ile ilişkilerimiz stratejik ihtiyaçların çok ötesindedir. Bu ilişkiler kalplerimizden kaynaklanmaktadır’’ diye yazdı.

İran’ın Hindistan için başka bir ülke olmadığını ve yüz yıllar boyunca İran’ın ayak izlerinin Hint toplumunda var olduğunu ifade eden Vijay, İran’ın Hindistan’daki izleri sürekli iç içe gerdiğini ve Hindistan’ın örf, adet, dil ve kültürüne farklı zenginlik kazandığını belirtti.

Vijay, İran’da bulunduğu süre içinde İran, halkı ve kültürü ile ilgili düşündüklerinin değiştiklerini belirterek, ‘’Batılı devletler ve medya sürekli İran’ın insani değerler ve demokratik yöntemlere muhalefet ettiğini iddia etmekteler. Bunların tersini gördüm. İran, halktır, İran bir şairin rüyasıdır, bir oyundur, dramadır, eğlencedir, İran güzellikte eşsizdir. İran diğer Müslüman ülkelerinden farklıdır ve bu değişiklik herkes tarafından izlenebilir’’ diye yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.