İslami Davet

Hindistan İran’da demiryollarının potansiyeline ilgi duyuyor

17 Temmuz 2017 14:55

Hindistan’ın İran büyükelçisi, Seurab Kumar, İran’ın Astara bölgesi ile Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Astara bölgesinin demiryoluyla bağlanması ve Güney-Kuzey koridoru projesini, uluslararası ticarette çok önemli rolü olacak bir proje nitelerken, Hindistan’ın bu demiryolunun potansiyelinden yararlanmak istediğini söyledi.

Hindistan büyükelçisi, dün Astara-Astara projesini ziyaret ederken, bu projenin iki ülke iktisadi ilişkileri ve ticaretin kalkınmasında önemli rol oynayabileceğini söyledi.

Kumar, İran ve Hindistan arasında ilişkilerin iyi düzeyde olduğuna işaret ederken, ”Astara-Astara demiryolu projesinin fiziki olarak ilerlemesinin memnuniyet verici düzeyde olduğunu” belirterek, bir an önce bu projenin hizmete girmesi ve Hindistan’ın da bu demiryolunun potansiyelinden yararlanmak istediğini söyledi.

Bu arada Astara valisi Yunus Renckeş de, Astara-Astara demiryolu projesini, Kuzey-Güney koridorunun tamamlanmasında eşsiz ve önemli olduğunu belirtirken, bu projenin hizmete girmesi halinde, uluslararası ticaret ve ekonomisinin canlanmasında önemli rolünün olacağını ve bu proje ile taşımacılıkta mesafenin ciddi olarak azalacağını söyledi.

Hindistan İran’da demiryollarının potansiyeline ilgi duyuyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık