AsyaHaberler

Hindistan-Pakistan savaşı tahrik ediliyor

Hindistan’ın Pakistan ile sınırında bulunan bir hava üssüne silahlı bir grubun saldırısında 4 militan, 2 asker ve 1 sivil olmak üzere 7 kişinin öldü.

Hindistan’ın Pencap eyaletinin Pathankot kentindeki hava üssüne gece saatlerinde 4-5 kişilik bir grubun girmesiyle başlayan çatışmada 2 asker ile 1 sivil hayatını kaybederken saldırganlardan 4 kişinin öldürüldüğü belirtildi. Saldırıda 6 askerin de yaralandığı gelen haberler arasında.

HELİKOPTERYER BÖLGEYİ TARIYOR

Çatışmanın sabah saatlerine kadar devam ettiği ifade edildi. Saldırı üzerine başlatılan operasyon kapsamında askeri helikopterler ve insansız hava araçları bölgeyi tarıyor.

POLİS ARACIYLA GELDİLER

Üniformalı olduğu belirtilen saldırganların kaçırdıkları bir polis arabasıyla hava üssüne daldığı ve ateş açtığı kaydedildi. Aracı kaçırılan polisin boğazı kesildiği, ancak hayatta kaldığını ve şu sıralar ifade verdiği bildirildi.

HANGİ ÖRGÜT SALDIRDI?

Bu arada Indian Express, saldırganların Pakistan merkezli aşırılık yanlısı örgüt Jaish-e-Mohammed (Muhammed’in Ordusu) üyeleri olduğunu iddia etti. Ancak şu ana kadar hiçbir örgüt saldırının sorumluluğunu üstlenmedi.

Hindistan televizyonuna konuşan bir yetkili, “Operasyon devam ediyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (6) içerik yüklenmiştir.