AsyaHaberlerOrtadoğuSuriye

Hindistanlı aydın ve yazarlar Arap Birliği’nin Suriye kararını kınadı

Hindistanlı kimi yazar ve aydınlar Arap Liginin Suriye ile ilgili üyeliğinin dondurma kararını şiddetle kınadıklarını ifade ederek kararın tehlike ve yansımalarına karşı uyarıda bulundular.

Jawaharlal Nehru Üniversitesinde Dr. Basidhar, Suriye’nin kimi Arap devletlerinin batı ile anlaşmalı bir şekilde uyguladığı bir komploya maruz kaldığını ifade etti.

Arap Liginin ve yöneticilerinin böyle bir durumda aldığı rolden dolayı üzüntü duyduğunu belirten Basidhar; Arap Liginin Suriye ile aldığı üyeliği dondurma kararının dünya kamuoyunu aldatmayı ve gerçekleri örtbas etmeyi amaçladığını aktardı.

Hindistan Aydınlar Barış Akademisi Başkanı da Arap Ligi Genel Sekreterine hitaben kaleme aldığı mektubunda Suriye ile ilgili alınan üyelik dondurma kararının tekrar gözden geçirilmesi gereğine işaret ederek bu kararın bütün dünyadaki barış severler için kötü ve üzücü bir işaret olduğunu beyan etti.

Akademisyen ve Usta Yazar Sait Nekva ise kimi Arap devletlerinin Arap Ligini ele geçirerek radikal bir çizgiye sürdüğünü dile getirdi.

Bütün bu oyunun Suriye’nin ulusal tutumlarını hedef aldığını vurgulayan Nekva; Arap Liginde yaşanan bu gelişmelerin tehlike teşkil ederek bir felaketle sonuçlanmasına karşı uyarıda bulundu.

Suriye’ye karşı kurulan komploda Arap ve Batı medyasının oynadığı olumsuz role işaret eden Nekva; dezenformasyon medya araçlarının komşu ülkelerden kaçırdıkları silahlarla Suriye’de masum insanları katleden silahlı terör gruplarını meşrulaştırdığını sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.