HaberlerİranOrtadoğu

Hispan TV’nin yayının engellenmesi siyonist mahfilleri sevindirdi

İran İslam Cumhuriyeti’nin İspanyolca Eutelsat üzerinden yayın yapan Hispan TV Kanalının yayınları durduruldu.

Press TV’nin verdiği habere göre, sözkonusu televizyon kanalını uydu üzerinden yayınlayan Eutelsat şirketi, her hangi bir gerekçe göstermeksizin ve önceden haber vermeksizin Hispan TV Kanalının yayınlarını uydudan kaldırdı.

Bir süre önce İspanya yönetimi, beyan özgürlüğü iddiasında bulunmasına rağmen İran’ın İspanyolca dilinde yayın yapan Hispan kanalı ile İngilizce haber kanalı Press TV’nin yayınlarını uydudan veren şirketlere, sözkonusu kanalların uydudan yayınlarının durdurulmasını istemişti.

İspanya’nın sözkonusu girişimi Amerika’da Siyonistlerin memnuniyetine vesile olurken, Amerika’da Yahudiler Komitesi yürütme müdürü David Heris, yayınladığı bildiride, sözkonusu uydu şirketinin girişimini takdir ederek bu girişimin memnuniyet verici olduğunu bildirdi.

İran Radyo Televizyon Kurumu’nun dış yayınlar müdürü Muhammed Serefraz, İspanya’nın Eutelsat uydu şirketinin sözkonusu girişimini Batılı ülkelerin İran medyası karşısında kabul edilemez tutumu olarak nitelerken, onların bu tutumunun gerçekte orman kanunlarını çağrıştırdığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.