HaberlerLübnanOrtadoğu

Hizbullah: ABD Filistin’e Yönelik Kirli Politikasını Sürdürüyor

Hizbullah, Amerika’nın Filistin karşıtı tutumlarına dair yayınladığı bir bildiride, Amerika’nın Filistin meselesi karşısında kirli yöntemlerini kullanıp, UNRWA’ya (Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı) mali yardımı durdurarak Filistin halkından daha fazla insanı muhasara altına almayı hedeflediğini belirtti.

Hizbullah, Pazartesi günü, Trump ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un Filistin karşıtı tutum ve siyasetlerine dair bir bildiri yayınladı.

Bildiride; Amerika’nın kirli yönetimler kullanarak, büyükelçiliğini İsrail’in başkenti Tel-Aviv’den Kudüs’e taşıması, UNRWA’ya mali yardımı kesmesini Filistin halkına baskı uygulamak için kullandığını belirtti.

Hizbullah, ”Amerika’nın UNRWA’ya mali yardımı durdurması, ABD’nin Filistin meselesindeki insan hakları sloganlarının saf bir yalan olduğunu kanıtlamıştır. Bunun amacı, milletlerin düşünlerine etki ederek bölgeye nüfuz edip siyaset ve sömürgeciliğinin meyvesini almasıdır” açıklamalarında bulundu.

Açıklamada, ”Dünya devlet ve milletlerinin, ABD’nin hile ve kurnazlığa dayalı gerçek ve güncel planlarının farkında ve bilinçli olmalarını istiyoruz” ifadeleri yer aldı.

Lübnanlı direniş grubu, ”ABD Hükümeti, Filistin halkıyla dost olduğunu iddia ediyor ve aynı zamanda Filistin ile İsrail arasında uzlaşı operasyonunda bir ortaktır. Ancak Filistinlilere mali yardımın kesilmesi, bu ülkenin Filistin halkının dostu olmadığını, sadece Siyonist rejimin müttefiki olduğunu gösterdi.” açıklamalarında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.