HaberlerLübnanOrtadoğu

Hizbullah: Amerika Ve Siyonist Rejim Planı Başarısız Oldu

Hizbullah yetkilisi Şeyh Ali Damuş, Beyrut’un güneyinde yaptığı konuşmada; İran, Suriye ve direnişin yenilmesi üzerine hesap edenlerin bizzat kendilerinin yenildiğini belirterek direnişin Suriye’nin güneyini terk etmediğini söyledi.

Ali Damuş açıklamalarının devamında, direnişi 33 gün savaşlarının ardından kurduğu denge İsrail’in açgözlülüğünü engellemekte ve Lübnan’a yönelik tehditlerini uygulamasına engel olmaktadır. Direnişin 33 gün savaşlarının ardından kazandığı tecrübe ve güç şuana kadar artmaya devam etti ve direniş düşmanın her türlü ahmakça adımıyla mücadeleye hazırdır. Düşman halkımızın 2006 yılındaki müdahale karşısında direndiğini biliyor, açıklamasında bulundu.

Şeyh Damuş daha sonra Suriye ile ilgili; Suriye’de meydandaki tüm gelişmeler Suriye’nin ve müttefiklerinin terörizme karşı başarısının göstergesidir. Savaş Suriye rejiminin ve müttefiklerinin lehine ilerlemektedir. Beyaz Miğferler olarak adlandırılan grubun çıkışı Amerika’nın, Batının ve bazı Fars Körfezi Arap ülkelerinin planının yenilgisinin ve Suriye’nin başarısının göstergesidir çünkü bu güçler İngiltere ve Batının menfaatleri için çalışmaktaydı ve bölgedeki terörist grupları yönetiyorlardı ve katliamlar yapıyorlardı. Bu örgüt, iddia ettikleri gibi bir insani yardım örgütü değil. Eğer bunlar insani yardım kuruluşu idiyse İngiltere, Amerika ve İsrail neden bu örgütü Suriye’den çıkarmak için operasyon yaptı.

Onların planlarının başarısızlığının ve Suriye’nin başarısının göstergelerinden biri de Rusya’nın Suriyeli mülteciler sorununun çözümü için adım atmasıdır, onlar bunu siyasi çözüm olarak müzakerelerde bir baskı aracı olarak kullanmak istiyordu. Suriyeli Kürtlerin hükumet ile görüşmek için dönmesi, ordu ve müttefiklerinin Suriye’nin güneyinden Golan ve Ürdün sınırlarına kadar olan bölgelere hakim olması onların planının başarısızlığının ve Suriye’nin başarısının bir başka delilidir.

Bu büyük başarı sadece Suudi-Amerika planını başarısızlığa uğratmakla kalmadı aynı zamanda İsrail’in Golan sınırlarında silahlı terörist grupların kullanabileceği bir güvenlik şeridi oluşturma planını da başarısızlığa uğrattı. Bu başarı ayrıca İsrail’in Suriye’deki savaşta işgal altındaki Golan bölgesinin İsrail’e ait olma arzusunu da başarısızlığa uğrattı. İran, Suriye ve direnişin yenilmesi üzerine hesap edenlerin bizzat kendileri yenildi ve Suriye’yi terk ettiler öte yandan direniş Suriye’nin güneyini terk etmedi, ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (17) içerik yüklenmiştir.