HaberlerLübnanOrtadoğu

Hizbullah: Batılı Liderler Yaptıkları Açıklamalarla Teröre Bahane Üretmemeliler

Hizbullah geçtiğimiz günlerde Afganistan’ın Başkenti Kabil’de gerçekleşen terör saldırısını kınayarak “Bu terör saldırısı karşısında susmak teröre destek vermektir” ifadelerini kullandı.

Hizbullah yayımladığı bildiride terör saldırısını kınadığını belirterek; “Yapılan açıklamalar ile teröre gerekçe verilmemelidir” uyarısında bulundu.

“Afganistan’da gerçekleşen şeytani eylem tüm dünyayı saran terör vahşetinin bir örneğidir” açıklamasını yapan Hizbullah ayrıca yayımladığı bildiride, gerçekleşen terör faaliyetinin İslam ümmetini parçalamak amacıyla yapıldığına işaret ederek “Terör ile günahsız insanların kalplerinde intikam duygularını oluşturmak istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Hizbullah yaptığı açıklamada uluslararası basın ve medya kuruluşlarının Afganistan’da gerçekleşen terör saldırısı karşısındaki sessizliklerinin teröre destek anlamına geldiğini belirterek “Batılı vicdan sahibi aydın ve liderlerden istediğimiz bu vahşi terör saldırısını kınamaları ve yaptıkları açıklamalar ile teröre bahane üretmemeleridir” açıklamasını yaptı.

Hizbullah yayımladığı bildiride son olarak, Kabil’de gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziyesini bildirirken geride kalan yakınlarına sabır ve selamet temennisinde bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.