FotoğraflarHaberlerLübnanOrtadoğu

Hizbullah Direnişinin Turizm Merkezi – Fotoğraf Galerisi

Hizbullah’ın 1982’den bu yana devam eden İsrail direnişi, tüm yönleriyle ziyarete açılan bu merkezde toplandı.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’a 44 km uzaklıktaki Mleeta, dünyada eşi benzeri olmayan bir ‘turizm merkezi’ne(açık hava müzesi) ev sahipliği yapıyor.

Siyonist rejim İsrail’in Lübnan’dan çekilişinin ve işgalin sona erişinin 10. yıldönümünde, Hizbullah’ın 1982’de başlayan direnişi yeni nesillere aktarmak için oluşturduğu “Direnişin Turizm Merkezi Mleeta” kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Hizbullah’ın siyonist rejim İsrail’e karşı devam eden mücadelesinin tarihini ve geride bıraktıklarını, eski bir Hizbullah komuta merkezinde biraraya getiren bu merkez, açıldığı 25 Mayıs haftası 130 bin kişi tarafından gezildi.

Hizbullah’ın yeni turizm parkı, bir zamanlar siyonist rejim İsrail işgali altında olan Güney Lübnan’a bir tepeden bakıyor.

Parkı bir rehber eşliğinde gezen ve direnişe ait ayrıntılar ve anılar dinleyen ziyaretçiler, bir köşede içinde İsrail askerlerinden geriye kalan kasklar, botlar, patlamamış bombaları ve devrilmiş askeri araçları görüyor. Yığının merkezinde ise, namlusuna düğüm atılmış bir İsrail Merkava-4 tankı var.

Yol boyunca, Hizbullah’ın direnişte kullandığı siperler ve sığınaklardan geçiyor ziyaretçiler.. Sığınakların birinin yanında, Hizbullah’ın kurucularından ve 1992 yılında bir siyonist rejim İsrail bombardımanında şehid edilen Abbas Musavi’nin dua ettiği köşeyi gösteriliyor.

Köşede Musavi anısına seccadesi ve Kuran’ı ile iki AK-47 saldırı tüfeği duruyor.

Parkta ayrıca, “roket bahçesi” denilen bir bölümde Hizbullah’ın siyonist rejim İsrail’e binlercesini fırlattığı Katyuşa roketlerinden bir bölüm de sergileniyor.

Hizbullah’ın Direniş Parkı, internet üzerindeki adresinden de ziyaret edilebiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (1) içerik yüklenmiştir.