HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Hizbullah, Kusayr’a sızmaya çalışan IŞİD ekibini imha etti

Suriye’nin Lübnan sınırındaki Kusayr bölgesine sızmaya çalışan IŞİD grubunun Hizbullah’ın kurduğu pusu sonucu imha edildiği bildirildi.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre Kusayr’ın güneyindeki el-Ka’a tepesinde bulunan IŞİD’e mensup bir grup dün Kusayr’a girmeye çalışırken Hizbullah’ın kurduğu pusuya düştü.

Haberde Hizbullah’a ait istihbarat biriminin teröristlerin Kusayr’ın güney yönündeki hareketliliğine dair istihbarat aldıktan sonra el-Cevsiye bölgesinde gruba yönelik operasyon için hazırlık yaptı.

Teröristlerin Cevsiye bölgesine girmelerinden sonra bölgenin kuzey, doğu ve batı taraflarında konuşlanan Hizbullah birlikleri IŞİD teröristlerini ateş altına aldı.

Birkaç saat süren çatışma sonunda pusuya düşürülen onlarca teröristin öldürüldüğü ve Kusayr kentine girişlerinin önlendiği bildirildi.

Hizbullah ve Suriye ordusu tarafından 2013 yılında terörist gruplardan temizlenen Kusayr bölgesi, hem Lübnan sınırında bulunması hem de Şam’la sahil bölgeleri arasındaki intikalin güvenliği bakımından stratejik öneme sahip bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (41) içerik yüklenmiştir.