HaberlerLübnanOrtadoğu

Hizbullah, Lübnan’ı siyonistlerden koruyor

Lübnan’ın bağımsızlık günü dolaysıyla düzenlenen bir törende konuşan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Kasım, direniş güçleri ve Lübnan milletini takdir ederek “Direniş” in siyonistleri durduran gerçek caydırıcı güç olduğunu vurguladı.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Lübnan’ın bağımsızlık günü dolaysıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Lübnan direnişinin ülkenin bağımsızlığının pekişmesinde önemli rol ifa ettiğini ve ülkeyi siyonist işgalcilere karşı koruyarak işgalden kurtardığını vurguladı.

Lübnan’ın gerçek savunucularının 2006 yılında dayatılan 33 günlük savaşta katil siyonistlerle çarpışarak ülkenin istiklalini koruyanlar olduğunu vurgulayan Şeyh Kasım, bu direnişte büyük fedakarlık yapan Lübnan halkının bağımsızlığın esas temeli olduğunu kaydetti.

Şeyh Kasım, direnişin 2006 savaşında da siyonistlerin tecavüzüne karşı direndiğini ve işgalcilerin bu saldırıda hezimete uğradığını ve Lübnan halkı ve direnişin zafer elde etiğini vurguladı.

Lübnan halkı dün ülkelerinin Fransa işgalinden kurtularak bağımsızlığına kavuştuğu günün yıl dönümünü kutladı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.