HaberlerLübnanOrtadoğu

Hizbullah: Nilesat’ın Kararı, Direniş’in Ve Hakikatin Sesini Susturmak İçindir

Lübnan Hizbullah’ı yayınladıkları bildiride Nilesat Uydusundan El-Menar kanalının yayınlarının kaldırılmasını şiddetle kınayarak, bunun açık bir şekilde düşünce ve inanç özgürlüğü ihlali olduğunu belirttiler.

Hizbullah ayrıca, bu eylemin, direniş ve hakikatin sesini susturmak için yapılan bir çaba olduğunu ifade ederek “bu kanalın bütün sloganlarında üzerinde durduğu konu “Direniş ve özgürlük kanalı, Arap ve Müslümanların kanalı” olmasıdır” dedi.

Hizbullah yayınladığı bildiride şu ifadelerde bulundu:

Kınanan bu eylem, Mısır’dan asla beklenmeyen bir hareketti ve bu hareket, Mısır’ın da, bazı Arap ülkelerinin direnişe karşı başlattıkları saldırıyla birlik olduğunu gösteriyor.

Filistin’de ve Lübnan’da direnişi destekleyen medya, aynı şekilde hak nidasını haykıracak ve bu sesleri susturmak için yapılan zalimce hiçbir eylem başarıya ulaşmayacaktır.

Lübnan medyası karşıtı sert bir tutum, bu defada Nilesat tarafından sergilendi. Ani bir şekilde Lübnan’ın Jouret Al Bollout istasyonundaki yayınlarını durduracaklarını bildirdiler. Ve bu kararın uygulanmasıyla birlikte El-Cedid, NBN, El-Menar ve Lübnan TV kanalları zarar görecektir.

Bu konu hakkında, Nebih Beri’nin başkanlığındaki El-Amel Hareketine bağlı NBN kanalı Genel Müdürü bu karara tepki olarak: “NBN kanalı sadece Nilesat’tan yayın yaptığı için çok fazla zarar görecektir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Temmuz 2024 (16) içerik yüklenmiştir.